Mexiko uzavřelo druhou kvalifikační část Škoda eRally Cupu 2024. Na nejvyšší příčky měli tentokrát nárok pouze šikovní mladíci z týmu Tomáš Enge SIM Racing, kteří mezi sebe nikoho nepustili. A oba si zajistili postup do druhého živého finále letošního roku.

Svoji chybu ze Sardinie napravil Jan Hujíček a potvrdil roli favorita. Na svého týmového kolegu Martina Chvojku najel téměř 40 sekund a zaslouženě slavil vítězství. Tato dvojice se svým pronásledovatelům výrazněji vzdálila, vždyť třetí Filip Kubašta měl v cíli ztrátu více než 2 minuty. Další mladík Michal Wolf ztratil už přes 3,5 minuty, ale stačilo mu to na 4. místo. Udržel za svými zády Jána Kundláka, jenž se vyrovnanými výkony stabilně drží v popředí. Pro 6. příčku si ve 12 náročných šotolinových zkouškách dojel Milan Wolf, byť jeho ztráta činila již více než 6 minut. Luboš Majer na něj dotíral z bezprostřední blízkosti, ale nakonec skončil sedmý. Osmičku nejúspěšnějších uzavřel Radek Hrstka, pro něhož to je nejlepší umístění v dosavadním průběhu Škoda eRally Cupu. Z tradičních uchazečů o přední příčky se v Mexiku nedařilo Janu Miksovi, když do cíle dojel až na 21. pozici.

Ohlasy v cíli

Jan Hujíček: „Mexiko pro mě nemohlo dopadnout lépe. Po Itálii jsem přesně takový výsledek potřeboval, snad to tak půjde i nadále. S výjimkou chladiče v 5. erzetě jsem celou soutěž odjel bez větších problémů. S Martinem jsme obsadili první dvě místa, což je pro tým skvělé.“

Martin Chvojka:Výsledek předčil moje očekávání, protože to byla technicky hodně náročná soutěž. Nicméně jel jsem v rychlém tempu a neudělal jsem žádnou jezdeckou chybu. Jsem rád, že jsme s Hujdou dovezli týmu vítězný double.“

Filip Kubašta: „Mexiko mi vůbec nesedlo. Snažil jsem se hlavně dojet, zachovat chladnou hlavu a nasbírat nějaké body. To se povedlo, takže z mého pohledu to byl nakonec dobrý závod. Gratuluju klukům vepředu, jeli opravdu velmi rychle.“

Vítězstvím se do čela průběžné tabulky vrátil Jan Hujíček, jenž má nyní na svém kontě 561 bodů. Pouze jediný bod ztrácí druhý Filip Kubašta. Na 3. příčce se drží Ján Kundlák, když zatím nasbíral 547 bodů. Těsně pod stupni vítězů operuje rodina Wolfů. Stále ještě má navrch otec Milan (471) nad synem Michalem (439). Stejný počet 439 bodů však nasbíral také Martin Chvojka. Za touto šesticí následují s větší bodovou ztrátou Luboš Majer (318) a Nikolas Cibulka (315).

Škoda eRally Cup 2024 uzavře první poločas 2. živým finále, které se uskuteční v neděli 23. června jako obvykle ve Vodafone PLAYzone Areně na pražském Chodově. Ke slovu tentokrát přijdou rychlé šotolinové tratě severského typu, na programu totiž bude Rally Estonia. Elitní osmičku, která si ve 3 kvalifikačních soutěžích vybojovala postup do tohoto live eventu, tvoří Michal Wolf, Filip Kubašta, Milan Wolf, Ján Kundlák, Luboš Majer, Martin Chvojka, Jan Hujíček a Viktor Jiráček. Pokud by se někdo z nich nemohl zúčastnit, jako náhradníci jsou připraveni Petr Viďourek a Jan Klein.