Škoda eRally Cup 2024 dospěl do poločasu. Na pořadu byl druhý live event letošního roku, který osmičku finalistů přivedl na rychlé šotolinové tratě Estonské rally. Hostem ve studiu O2 TV Sport byla tentokrát soutěžní jezdkyně Eliška Slavíková.

Připravenost jezdců prověřilo 8 rychlostních zkoušek, na nichž se střídalo počasí i grip. Soutěž se začala odvíjet podle papírových předpokladů. Už na první erzetě zajel nejrychlejší čas Jan Hujíček, byť o zanedbatelný zlomek sekundy před mladým Michalem Wolfem. V dalším průběhu pak Hujíček navyšoval svůj náskok až na konečných 19 sekund v cíli. Vedoucí pozici bezpečně kontroloval a pronásledovatelům nedal příležitost. Snahu Michala Wolfa zbrzdila chyba ve 4. rychlostní zkoušce, kde ztratil výletem mimo trať a propadl na průběžné 3. místo. Vzápětí se sice vrátil znovu na 2. příčku, ale šance na vítězství vlastními silami už byla pryč. Zkušený Jan Hujíček neponechal nic náhodě a Michal Wolf si na výhru musí ještě počkat. Stupně vítězů doplnil Ján Kundlák. Vyrovnanými výkony bez chyb udržel za svými zády Martina Chvojku, jemuž se nepovedla hned úvodní erzeta. Pak sice postupoval dopředu, ale na lepší než 4. místo to nestačilo. Nejmladší účastník živého finále Filip Kubašta si dojel pro 5. příčku před matadorem Milanem Wolfem. Výsledkovou listinu uzavřeli dva nováčci ve Vodafone PLAYzone Areně – Viktor Jiráček a Luboš Majer. Oba však předvedli sympatické výkony a náročnou soutěž dokončili se ctí.

„Od začátku šlo všechno podle plánu. Byl jsem rád, že mě Míša nedohnal k úplnému limitu. Na každé erzetě byla nějaká rezerva a vše běželo relativně v pohodě,“ zhodnotil průběh live eventu vítězný Jan Hujíček. Ten také z místa konání živého finále odjel ve voze Škoda Kodiaq RS, který mu jako odměnu za výhru zapůjčila k měsíčnímu ježdění společnost Škoda Auto.

Vítězstvím v Estonsku si Jan Hujíček upevnil postavení v čele průběžného pořadí. Celkově dosud nasbíral 591 bodů, Filip Kubašta na něj z 2. místa ztrácí 13 bodů. V bitevní vzdálenosti se drží i třetí Ján Kundlák, jenž na vedoucí pozici ztrácí 20 bodů. Další už mají výraznější odstupy. Milan Wolf na 4. příčce zatím posbíral 486 bodů, jeho syn Michal Wolf je s 466 body pátý. Martin Chvojka má na svém kontě 460 bodů a drží se na 6. pozici, Luboš Majer shromáždil 327 bodů a je průběžně sedmý. Na 8. místě zůstává s 315 body Nikolas Cibulka, přestože v živém finále tentokrát chyběl.

Škoda eRally Cup 2024 má nyní na programu letní přestávku. Po prázdninách bude pokračovat 2. polovinou, kterou odstartuje 4. září Finská rally. Do té doby mají hráči dost času na relax, ale také na trénink. Celkové pořadí dostává konkrétnější obrysy, ale rozhodnuto zdaleka není. Naopak – ve hře je ještě příliš mnoho bodů, přičemž každý z nich se v závěrečném účtování může hodit.

Průběžné výsledky šampionátu naleznete zde.