Oliver Solberg, syn bývalého mistra světa v rally Pettera Solberga, se v letošní sezóně netají svými mistrovskými ambicemi ve WRC2. A v domácí Rally Sweden za tímto cílem rázně vykročil, když soutěži dominoval od začátku do konce a byl soupeřem i pro ty nejrychlejší v absolutním pořadí.

Zatímco světovou soutěž roku, bájnou Rallye Monte-Carlo, pojali Oliver Solberg se spolujezdcem Elliottem Edmondsonem tréninkově a soutěž neměli zapsanou ke sběru bodů do WRC2, doma ve Švédsku naskočili do šampionátu plným tempem. A výsledek byl vynikající. Posádce se podařilo obhájit loňské vítězství v domácí soutěži. Ambiciózní mladý Švéd na rovinu říká, že jeho cílem je letošní WRC2 vyhrát. Vítězstvím ve Švédsku k tomu učinil důležitý první krok. Nejenže triumf přinesl Solbergovi důležité body, díky kterým se dostal do průběžného vedení, ale především mu předvedený výkon dodal jistotu a sebevědomí.

Od samého začátku byl Oliver Solberg s vozem Škoda Fabia RS Rally 2 velmi rychlý. Náskok získal už v první rychlostní zkoušce a v průběhu celé soutěže ho v podstatě jen navyšoval nebo udržoval. Po první etapě měl k dobru 30 sekund a v pátek večer dokonce zářil i v celkovém pořadí. Byl totiž třetí, doslova uprostřed smečky vozů Rally1. To se ještě žádné jiné posádce s vozem Rally2 na konci etapy nepovedlo.

Třetí místo s vozem Rally2 je neuvěřitelné a v mé domácí soutěži je to tak trochu sen,“ zářil nadšením švédský soutěžák. V sobotu pak Solberg s Edmondsonem navýšili svůj náskok v čele WRC2 na víc než minutu a mohli dojíždět v klidu. „Náskok je teď tak velký, že si jízdu prostě užívám,“ hlásil Solberg. Tři nedělní rychlostní zkoušky pak posádka zvládla s přehledem a soutěž zakončila nejen s náskokem více než 1 minuty a 19 sekund na nejbližší soupeře, ale také s 11 vyhranými rychlostními zkouškami z celkových 18. „To byl ale víkend – s tolika lidmi, s takovou atmosférou! Byla tu rodina a přátelé. Takové vítězství je prostě úžasné,“ cloumaly v cíli emoce s jinak ledově klidným Seveřanem. To je pro další vývoj sezóny dobrý základ, který továrního jezdce Škody Motorsport startujícího v osvědčeném týmu Toksport WRT pasuje do role žhavého kandidáta na titul.

Nezapomeňte, že na absolvování Švédské eRally máte čas do 10.3. 17:00! Koukněte také na náš instagram, kde pro Vás máme připravenou další soutěž.